24. ja 25. aprillil osales Merilyn Isok EPEL ja Ideal Baltic esindajana European Family Businesses korraldatud üritusel „Brussels from the inside: NextGens Tomorrow’s Leaders“.
Ürituse käigus külastasime Belgia 7. generatsiooni pereettevõtte D’Ieteren autokollektsiooni. D’Ietereni ettevõtmine sai alguse 19. sajandi alguses, kui selle asutas kaarikumeister Joseph-Jean D’Ieteren. Ettevõte alustas autokerede tootmist 20. sajandi alguses, toodangut eksporditi. Hiljem hakati tootmise asemel keskenduma sõiduautode ja veoautode importimisele. 1948. aastal sõlmis Peter D’Ieteren tehingu, mille kohaselt ettevõte hakkas litsentsi alusel Volkswageneid kokku panema. Sel aastal tähistati 75 aastat koostööd Volkswageniga.
Päev jätkus ettekannetega. Esimene, Mark Essex KPMG presentatsioon: Which Way Up? How To Navigate A World Which Keeps Turning Upside Down, võttis luubi alla tänapäeva poliitika ning tõi palju näiteid Brexiti suunal. Blandine Pessin-Bazil presentatsioon „Receiving the Baton, Best Practices“, oli rohkem pereettevõtluse teemadel võrreldes põlvkonnavahetuse erinevaid stsenaariume. Õhtul külastasime UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Brüsseli keskväljakut, mille ümber asetseb raekoda, Broodhuis ja arvukad gildimajad ning toimus networking õhtusöök. Ürtusel osalesid erineva tausta ja vanusega pereettevõtete järgmise põlvkonna esindajad. Kõige vanem pereettevõte oli 17.sajandi Hollandi pruulikoda ja esindatud oli 11. generatsioon.
Järgmisel päeval oli kavas Euroopa Komisjoni ja Parlamendi külastus. Lisaks giidituurile ja institutsioonide tegevuste tutvustamisele toimusid ettekanded Euroopa rohelise kokkuleppe teemal ja kutsuti üles kandideerima ja saama roheprojektidele rahastust Euroopa tasandil. Euroopa Komisjon võttis vastu ettepanekute paketi, millega muuta ELi kliima-, energia-, transpordi- ja maksupoliitikat selliselt, et 2030. aastaks oleks võimalik vähendada kasvuhoonegaaside netoheidet 1990. aasta tasemega võrreldes vähemalt 55%. Toimus vabas vormis arutelu Euroopa Parlamendi liikme Martina Dlabajovaga. Martina sõnul panustatakse poliitikas väga palju näiteks start-up ettevõtete toetamisse kuid pereettevõtted ei ole nii suurt tähelepanu saanud. Arutelu toimus selle üle, mis on pereettevõtete kitsaskohad ning kuidas saaks euroopa tasandil pereettevõtteid aidata.
Kogu üritus sai osalejatelt palju positiivset tagasisidet ning kuna piiratud kohtade tõttu kõiki soovijaid vastu võtta ei saanud lubas EFB NextGen kokkusaamisest teha iga aastane traditsioon.