Urmas Isok (63) on n-ö self-made man. Ta ei sündinud kuldlusikas suus ja pidi pereäri ise nullist üles ehitama.
Isokite pereettevõtte lugu algas 1980. aastate lõpus. Urmas Isoki perekonnas ei ole varem ettevõtjaid olnud. Abikaasa Katrini (63) isa oli plekksepp ja ühtlasi ettevõtja. Isok usub, et enamik ettevõtjaid on selleks sündinud.
Ettevõtjal on vastupandamatu soov teha asju teisiti, eristuda teistest, seada kõrgemaid eesmärke, unistada suurelt, teha tegevuskava, võidelda lõpuni, sest efekt tuleb sageli sealt, kus enamik konkurente lõpetab. Nad soovivad seada prioriteete, teha vahefinišeid, juhtida oma tegevust eesmärgi saavutamise poole, lugeda vastavat kirjandust, õppida teistelt, olla nõudlikud enese vastu, kuulata konsultante ja kaasta spetsialiste.
„Need tahud võiksid olemas olla. Varases eas on lastest juba näha, et neis võib olla pinnast ettevõtjaks saamisele,” ütleb perepea. „Näiteks tütar Meriel oli viieaastane, kui saagis suvekodus olles hommikul kell seitse lauajuppe, et nukumaja ehitada. Ma küsisin: miks sa selle jaoks nii vara üles tõusid? Tüdruk vastas: ma ei jõua muidu kõiki asju tehtud.”
Loe artiklit edasi Delfi Ärilehest
Foto: Rauno Volmar. Perekond Isok (vasakult): Katrin, Helen, Priit Paas, Meriel (ekraanil), Hardi, Urmas ja Merilyn.